فرمانداری فریدن
خانه
1396/11/23 فرماندار در آئین اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال همراه با جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی؛ امروز شما با همت و پشتکار خود ثابت کردید که ما می توانیم و قطعاً در پرتو همت و همدلی و همکاری می توان کارهای بزرگی را انجام داد.
فرماندار در آئین اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال همراه با جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی؛ امروز شما با همت و پشتکار خود ثابت کردید که ما می توانیم و قطعاً در پرتو همت و همدلی و همکاری می توان کارهای بزرگی را انجام داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن – آئین اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال همراه با جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی به ریاست کمال رضایت فرماندار و با حضور ائمه محترم جمعه شهرهای داران و دامنه ، بدیع زمانی معاون فرماندار ، روستایی بخشدار زنده رود ، مدیران عضو کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی و کارآفرینان حاضر در نمایشگاه در فضایی متفاوت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فریدن  آئین اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال همراه با جلسه مشترک کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی به ریاست کمال رضایت فرماندار و با حضور ائمه محترم جمعه شهرهای داران و دامنه ، بدیع زمانی معاون فرماندار ، روستایی بخشدار زنده رود ، مدیران عضو کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی و کارآفرینان حاضر در نمایشگاه در فضایی متفاوت برگزار گردید.


در ابتدا کارآفرینان حاضر در نمایشگاه ضمن معرفی خود و ارائه توضیحات لازم پیرامون کارگاه تولیدی مسائل و مشکلات خود را در زمینة اخذ وام ،کد بهداشتی ، سرمایه در گردش ، نبود بازار فروش و ... بیان نمودند و در ادامه روسا و یا نمایندگان دستگاهها توضیحات لازم را ارائه نمودند .


سپس کمال رضایت فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال شهرستان طی سخنانی ضمن تقدیر از حضور پر شور مردم شهرستان در راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار داشت مردم ولایتمدار فریدن با حضور گسترده خود با همدلی و هم زبانی بر طبق منویات رهبر فرزانه پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به بیگانگان و دشمنان و سست‌عهدان دادند وی در ادامه با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارآفرینان شهرستان اذعان داشت امروز شما با همت و پشتکار خود ثابت کردید که ما می توانیم و قطعاً در پرتو همت و همدلی و همکاری می توان کارهای بزرگی را انجام داد.


رئیس کارگروه اشتغال شهرستان در ادامه با اشاره به نحوة برگزاری نمایشگاه و بهره مندی از توان  بخش خصوصی گفت : در جلسه قبلی کارگروه اشتغال عنوان نمودیم تمامی ادارات موظف هستند در کوتاهترین زمان ممکن حداکثر 15 روز مجوز لازم را برای متقاضیان که پروندة آنها فاقد هر گونه ایراد و یا اشکال می باشد صادر نمایند و نباید افراد متقاضی را در بوروکراسی اداری و نامه نگاریهای بی مورد منتظر بگذارند و موظف هستند بصورت قانونی کارها را در کمترین زمان ممکن پیش ببرند.


مقام فرماندار در ادامه در پاسخ به سوال حاضران که در خصوص صف طولانی وامهای اشتغال و عدم تحقق آنها سوال پرسیدند اظهار داشت همیشه نباید نیمه خالی لیوان را دید و باید به داشته ها نیز توجه نمود وی با بیان اینکه باید  به ظرفیتهایی که نظام برای اشتغال برای ما بوجود آورده نیز توجه نماییم  گفت امسال ما در ردیف شهرستانهای برتر استان در زمینة جذب اعتبارات اشتغال بودیم و نزدیک به 6 میلیارد تومان  وام توسط کمیته امداد ، حدود یک   میلیارد تومان توسط بهزیستی ، یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان مشاغل خانگی و حدود یک و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک سینا که در شهرستان شعبه ای هم ندارد جذب و همگی صرف اشتغال گردیده است .


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه گفت در مدتی که در شهرستان بودم از اکثر کارگاه ها و واحدهای تولیدی بازدید داشته و متاسفانه ایراداتی در خصوص نحوة انجام کار در شهرستان وجود دارد اول اینکه برای شروع کار به دنبال متخصص و کارشناس مربوطه نمی رویم و از تجارب دیگران استفاده نمی کنیم و دومین ایراد نیز این است که متاسفانه میزان همدلی برای انجام کارهای تولیدی و راه اندازی شرکتهای تعاونی پایین بوده و دیگران را با خود همراه نمی کنیم در صورتی که سرمایه ما زمانی ارزش دارد که در کنارش فکر و ایده ای درست باشد .


مقام فرماندار راه اندازی شرکتهای تعاونی را یکی از راههای برون رفت از بی کاری در شهرستان دانست و اذعان داشت اگر در گذشته تعاونیهای بزرگ در شهرستان راه را اشتباه رفته و با شکست مواجه شده اند قرار نیست همیشه با این ذهنیت باشیم که تعاونی با شکست روبرو می شود وی در ادامه افزود به همین جمع توصیه می کنم با همدلی و همکاری اولین تعاونی موفق در شهرستان را راه اندازی نمایند.


نمایندة عالی دولت در شهرستان در ادامه خاطر نشان کرد نگذاریم ذهن ما را به افکاری مشغول نمایند که هیچ ریشه ای در شهرستان ندارند وی اظهار داشت گنج ما در شهرستان  است ولی متاسفانه ما   همیشه به دنبال گنج می گردیم وی با اشاره به راه اندازی کارخانه سیمان نسوز اظهار داشت وقتی حتی مواد اولیة این کارخانه در شهرستان نبود و کارخانه هیچ پرونده و یا مدرکی نداشت افکار مردم به سمت و سوی کارخانه ای شکلی سوق داده بودند در صورتی که گنج مردم شهرستان در دسترس آنها می باشد وی تاکید نمود گنج شهرستان گیاهان دارویی ، صنایع تبدیلی و ... است.


مقام فرماندار در پایان افزود با توجه به اینکه به مدت 15 سال در کارهای اقتصادی دخیل بودم با مشکلات و نیازهای کارآفرین و تولیدکنندگان آشنایی کامل داشته و علاوه بر بازدید ازاکثر کارگاههای فعال و نیمه فعال شهرستان  سعی نمودم تجارب خویش را در اختیار آنان قرار داده و اگر چنانچه در زمینة اشتغال از سوی فرمانداری برای کسی کوتاهی شده جوابگو خواهیم بود وی خطاب به حاضران گفت   ابتدا قدمهای کوچک برداریم تا به قدمهای بزرگتر برسیم و در پرتو همدلی و همراهی گامهای بزرگ را برداریم .


در این جلسه مقرر گردید با توجه به نقش زنان در پیشرفت اجتماعی و توسعه اقتصادی بعنوان نیمی از جمعیت ، تسهیلات لازم برای اشتغال و کارآفرینی بانوان ضمن حذف قوانین غیر ضروری ، از سوی دستگاههای اجرایی فراهم آید، برای ارتقاء سرمایه اجتماعی امکانات آموزشی و مشاوره شغلی برای بانوان فراهم گردد به گونه ای که اهتمام آنان به ایفای نقش منجر به کناره گیری از فعالیت اقتصادی نشوند، مقرر گردید برای تسهیل و ارزش گذاری به فعالیت های اقتصادی سه کارگروه مجزا با اهداف از پیش تعیین شده به منظور اشتغال و کارآفرینی و بهبود وضعیت معیشت تشکیل گردد.


لازم به ذکر است از دیگر سخنرانان این جلسه ائمه محترم جمعه شهرهای داران و دامنه و بدیع زمانی معاون فرماندار بودند.


گفتنی است در پایان از سوی فرماندار یک جلد کلام الله مجید همراه با لوح تقدیر به کارآفرینان شرکت کننده در نمایشگاه اهدا شد.

 
  
  
  
  
  
 
تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal